6 technik nieświadomego wpływu (infografika)

Techniki nieświadomego wpływu są wykorzystywane w reklamie, marketingu i sprzedaży. Dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia swoich zadań handlowiec powinien znać zasady i założenia technik i reguł nieświadomego wpływu.

Przygotowana przez ekspertów 3T Train the Traders infografika „6 technik nieświadomego wpływu” pozwoli Ci zapoznać się z definicją podstawowych technik nieświadomego wpływu, do których zaliczamy:

  • Zasadę rozładowania napięcia. Zasada ta ma zastosowanie w sprzedaży / marketingu / reklamie produktów, które zaspokajają potrzebę bezpieczeństwa Klienta / Konsumenta.
  • Zasadę warunkowania klasycznego na poziomie nieświadomym. W infografice omówimy 2 modelowe przykłady zastosowania.
  • Technikę tzw. „huśtawki emocjonalnej”. Zasada ta mówi nam, że osoby które w sposób nagły / zaskakujący zmieniły swój stan emocjonalny są kilkukrotnie bardziej podatne na wpływ innych osób np. handlowców niż osoby o stałym poziomie emocji.
  • Heurystyki. Infografika prezentuje dwie najbardziej znane tj. Heurystykę dostępności i heurystykę zakotwiczenia i dostosowania.

Ćwiczenie utrwalające:

Ciekawym ćwiczeniem utrwalającym prezentowaną w infografice wiedzę będzie obejrzenie 2-3 bloków reklamowych i „wyłapanie” w nich zastosowanych przez agencje reklamowe technik nieświadomego wpływu. Powodzenia w analizie reklam!

Kliknij infografikę aby wyświetlić w pełnym rozmiarze.
6 technik nieświadomego wpływuWięcej wiedzy i umiejętności potrzebnych do poznania technik nieświadomego wpływu zdobędziesz w trakcie naszych szkoleń, zapoznaj się z programami naszych szkoleń i wybierz najlepsze dla siebie. Możesz też skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą w Ci dobraniu najodpowiedniejszego szkolenia.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części zabronione. Wykorzystanie tego tekstu lub części tylko za pisemną zgodą lub na podstawie stosownej licencji.