Od czego zależy skuteczność w rozmowach telefonicznych?

zamykanie sprzedaży domykanie sprzedaży

Uczestnicy szkoleń bardzo często zadają mi to pytanie.
Wszyscy wiemy, „jak jest”: klienci są zmęczeni dużą ilością telefonów, nie chcą rozmawiać twierdząc, że nie mają czasu, od razu żądają podania ceny lub deklarują wierność konkurencji. Do tego rynek, wiadomo, jest nasycony, a firmy mają dziś mniejsze budżety na wydatki.

Czy można coś z tym zrobić? Czy też jesteśmy skazani na ciągłe rzucanie słuchawką i „szybkie rozmowy na nie”? I jak?!

Przecież są handlowcy, którzy mają zdecydowanie lepsze wyniki sprzedażowe, niż inni. Jednak ich sukcesy nie są żadną magią!

W telefonicznej sprzedaży chodzi o szczegóły i serię detali, ponieważ rozmowy trwają w minutach, wszystko co mówisz i robisz, ma znaczenie. Tak samo jak to, czego nie mówisz i nie robisz.

Dlatego, jeśli chcesz podnieść swoje wyniki, pierwszym krokiem jest analiza Twoich rozmów pod kątem ich skuteczności.
Jeden z uczestników szkolenia miał taki problem, że prowadził świetnie całą rozmowę telefoniczną, za wyjątkiem rozpoczęcia ( klienci zwyczajnie go „spławiali”). Właśnie ten słaby początek blokował jego wyniki i nie miało znaczenia to, że dalej już radził sobie świetnie. Potrzebował rozwinąć umiejętność mocnego otwierania rozmowy, inaczej mógł nie zwiększyć swojej sprzedaży.
Dlatego opracowaliśmy nowy, zdecydowanie skuteczniejszy początek, który otworzył mu marnowane dotąd rozmowy. To była jedyna rzecz, która go blokowała!

Tak samo, jeżeli potrafisz doskonale wciągnąć klienta w rozmowę, ale masz kłopot z przekonaniem go do zakupu, nie odniesiesz sukcesu, jeżeli nie przećwiczysz tego „słabego ogniwa”, będzie Cię blokować na twoim obecnym poziomie sprzedaży.
Skąd możesz jednak wiedzieć, co poprawić i jak to poprawić? Co jest skuteczne, a co nie?

W tym mogę Ci pomóc!

Jeśli szukasz konkretnej odpowiedzi, jak zwiększyć swoją skuteczność w rozmowach telefonicznych, otrzymasz ją już w środę! Pomogę Ci zanalizować Twoje rozmowy i określić, co może blokować Twój sukces i Twoje wyniki po to, abyś mógł to zmienić!

Do zobaczenia!

Izabela Krejca – Pawski

Maj 15, 2014