Obrona ceny. Jak nie ulec presji klienta?

Obrona ceny, to priorytetowe zadanie każdego handlowca, przed którym staje on na ostatnich etapach procesu sprzedaży niezależnie czy realizuje go w konwencji B2B czy B2C. 10 października przeprowadziliśmy kolejne udane szkolenie otwarte z tematu „Techniki obrony ceny„. To ekspercki i cieszący się dużym powodzeniem warsztat w całości poświęcony tylko jednemu zagadnieniu – metodom obrony ceny produktu / usługi.

Obrona ceny – ocena szkolenia

Pod koniec szkolenia z obrony ceny poprosiliśmy osoby w nim uczestniczące o dokonanie, w dobrowolnych i anonimowych ankietach, oceny zajęć, w których brały udział. Oceny dokonywano w skali 1-5 (1 – ocena najniższa; 5 – ocena najwyższa). Z przyjemnością może poinformować, że szkolenie zostało ocenione bardzo dobrze i uzyskało wysokie noty od uczestniczących w nim handlowców. Trener – Pani Beata J. Grabiańska uzyskała następujące oceny: – wiadomości – 4,80; – przygotowanie do zajęć – 4,40; sposób prowadzenia szkolenia – 4,60. Całe szkolenie z obrony ceny oceniono na 4,60 w skali 1 – 5. Do pełnej satysfakcji i „piątki” zabrakło tylko 0,40 pkt.

W ankietach oceny szkolenia „Techniki obrony ceny” uczestnicy wypowiedzieli się również na temat tego czy:

  • Szkolenie spełniło ich oczekiwania? – 100% uczestników stwierdziło, że tak.
  • Szkolenie z technik obrony ceny polecą swoim współpracownikom w firmie? – 80% uczestników odpowiedziało twierdząco – tak.
  • Wiedzę i umiejętności obrony ceny wykorzystają w pracy handlowca – 100% odpowiedziało, że tak.

Uczestnicy szkolenia z obrony ceny podzielili się w ankietach informacjami dotyczącymi tego jak odbierali szkolenie i co podobało im się najbardziej. Najczęściej wskazywali na:


„Sposób prowadzenia zajęć”.
„Wesoło, konkretnie, praktycznie”.
„Wiedza i doświadczenie trenera”.
„Ciekawe przykłady z życia”.

Obrona ceny w formie otwartej i zamkniętej

Cieszy nas, że po raz kolejny szkolenie „Techniki obrony ceny” spełniło oczekiwania osób, które zdecydowały się wziąć w nim udział i podnieść swoje kompetencje związane z tak ważnym elementem technik sprzedaży jakim jest obrona ceny. Szkolenie „Techniki obrony ceny” jest dostępne w formie otwartej (szczegóły w zakładce „Szkolenia otwarte”) oraz w formie szkolenia zamkniętego realizowanego na zlecenie Klienta. Zapraszamy do zapoznania z bardzo bogatą ofertę szkoleń z technik sprzedaży. Tematy i programy są dostępne w kategorii „Szkolenia sprzedażowe„.
opr. DB

Dodaj komentarz