Jak skutecznie sprzedawać różnym typom klientów?

Jak skutecznie sprzedawać różnym typom klienta

Każdy handlowiec ma swoje ulubione typy klientów, z którymi łatwo nawiązuje się kontakt i łatwo się im sprzedaje. Każdym ma również takie typy, przy których czujemy wyraźny brak porozumienia odnośnie oczekiwań, lub, co gorsza, brak kontaktu w ogóle.

Najprostszym rozwiązaniem była by sprzedaż tylko „naszym” typom klientów i kierowanie klientów „ciężkich” współpracownikom, jednak jest tutaj zasadnicze „ale”.

Przeciętny handlowiec potrafi skutecznie sprzedawać głównie klientom, którzy są „w jego typie”. Skuteczny handlowiec potrafi dopasować się do każdego typu klienta i sprzedawać każdemu z nich.

Read More Jak skutecznie sprzedawać różnym typom klientów?

Wszyscy klienci są tacy sami, a każdy klient jest inny, czyli sens typologii

typologia klienta

Znajomość typologii klientów ma jeszcze jeden ogromny plus. Pozwala skutecznie przeciwdziałać wrzucaniu wszystkich klientów do przysłowiowego „jednego” worka, ponieważ pokazuje, że „worków” jest minimum cztery. Co ważne, w przypadku pracowników mających do czynienia z przyjmowaniem reklamacji i zażaleń wiedza o typach klientów składających reklamacje pozwala uchronić przed nieświadomym „wyhodowaniem” sobie wojującego aktywisty.

Read More Wszyscy klienci są tacy sami, a każdy klient jest inny, czyli sens typologii