Jak udzielić pracownikowi informacji zwrotnej?

Jak udzielić pracownikowi informacji zwrotnej

Manager sprzedaży kierujący zespołem handlowców powinien skutecznie i profesjonalnie udzielać informacji zwrotnej swoim sprzedawcom. Aby nauczyć się wykorzystania informacji zwrotnej (feedbacku) wystarczy wziąć udział w szkoleniu z zakresu udzielania informacji zwrotnej w zarządzaniu zespołami pracowniczymi.

Informacja zwrotna (feedback) może być dla każdego managera zarządzającego zespołem pracowniczym bardzo istotnym narzędziem w kierowaniu podwładnymi i budowaniu ich motywacji. Jak prawidłowo udzielać feedbacku (informacji zwrotnej) pracownikom uczyli się managerowie podczas szkolenia „Informacja zwrotna (Feedback) w zarządzaniu zespołami”, które zorganizowała B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa. Autorem programu i trenerem prowadzącym była Pani Aneta Ropek.

Szkolenie z informacji zwrotnej nie mogło zakończyć się inaczej niż prośbą do uczestników o udzielenie informacji zwrotnej dotyczącej szkolenia, w którym brali udział. Osoby biorące udział w szkoleniu z feedbacku managerskiego wypełniły ankietę ewaluacyjną dotyczącą odbytego szkolenia.

Jak oceniono szkolenie z informacji zwrotnej?

Szkolenie „Informacja zwrotna (Feedback) w zarządzaniu zespołami” zostało bardzo dobrze ocenione przez managerów biorących w nim udział. W skali 1-5 (1 – ocena najniższa a 5 – ocena najwyższa) ocena szkolenia wyniosła 4.92. Najlepiej oceniono wiadomości przekazywane podczas szkolenia (5,00) i przygotowanie do zajęć (5,00). Sposób prowadzenia szkolenia oceniono na 4,75.

Swoje oceny uczestnicy szkolenia z udzielania informacji zwrotnej pracownikom uzasadniali m.in. tak:

„Konkretnie, dużo materiałów (także do analizy po szkoleniu), omówienie naszych indywidualnych przykładów;
„Zajęcia wymagające czasu by zrealizować program i dyscypliny we wtrąceniach”;
„Bardzo ciekawie prowadzone szkolenie i charyzmatyczna prowadząca”;
„Na szkoleniu dowiedziałem się wielu przydatnych informacji w pracy zawodowej”.

Chcemy również odnotować fakt, że uczestnicy pytani o to czy szkolenie spełniło ich oczekiwania, czy jest godne polecenia innym managerom z ich firm, czy wiedzę i umiejętności wykorzystania informacji zwrotnej wykorzystają w pracy z ze swoim zespołami odpowiedzieli w 100% – „tak”. Cieszy nas, że szkolenie z informacji zwrotnej zyskało tak praktyczny wymiar.

Dzięki informacji zwrotnej zawartej w ankietach ewaluacyjnych wiemy również co w szkoleniu z informacji zwrotnej podobało się uczestnikom najbardziej:

„Mogę zastosować teorię w codziennych problemach”;
„Wykorzystanie flipczartów (pięknie skonstruowane wizualnie)”;
„Syntetyczne informacje, przykłady”.

Zapraszamy na szkolenia managerskie

Gratulujemy naszemu trenerowi – Pani Anecie Ropek udanego szkolenia. Uczestnikom dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyli wybierając nasze szkolenie. Dziękujemy również na wspólnie spędzone godziny na sali szkoleniowej. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem kompetencji managerskich w udzielaniu informacji zwrotnej pracownikom zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach szkolenia „Informacja zwrotna (Feedback) w zarządzaniu zespołami”, szczegóły w zakładce „Szkolenia otwarte” lub zorganizowania tego warsztatu w formie zamkniętej dla managerów firmy. Zapraszamy też do zapoznania się z pozostały tematami szkoleń z zarządzania zespołem znajdującymi się w kategorii „Szkolenia managerskie„.

Źródło: https://www.bonavigator.pl/jak-udzielic-pracownikowi-informacji-zwrotnej.html

Dodaj komentarz