Jak skutecznie i szybko umawiać spotkania handlowe?

Umawianie spotkań przez telefon

Umawianie spotkań to często dla handlowców przykra konieczność. Nie ma się co dziwić. „Trzeba naprawdę dużo dzwonić, aby umówić chociaż dwa – trzy spotkania”. Takie słowa często słyszę od dzwoniących handlowców.

Szczególnie, że rozmowy na temat możliwości spotkania należą do najkrótszych rozmów telefonicznych. Klienci po prostu mówią „nie” i kończą dyskusję. Dźwięk odkładanej słuchawki to melodia wielu handlowców…

Czy można zatem coś na to poradzić? I czy można polubić umawianie spotkań?!

Tak!

Jednak aby było to możliwe, potrzeba spełnić dwa warunki:

Po pierwsze:  mówić tylko to, co trzeba tak, aby przykuć uwagę klienta – nie ma tu czasu na „lanie wody”.  Do tego także trzeba rozmawiać w odpowiedni sposób.

„Przykładowo, jeżeli dzwonisz do klienta i Twoje pierwsze słowa brzmią:
-Specjalizujemy się w….. działamy od….. naszymi klientami są……
… warto, abyś zmienił początek rozmowy!”

Przykładowo, możesz zacząć tak:

„- Czy gdyby mógł się Pan dowiedzieć, że… to temat byłby interesujący?
(w wykropkowane miejsce wstaw najważniejszą korzyść z Twojego produktu lub usługi).”

To tylko jedna z możliwości rozpoczęcia rozmowy, której celem jest umówienie spotkania.

Po drugie: należy trenować rozmowy w odpowiedni sposób! Szczególnie istotne znaczenie ma ćwiczenie z wykorzystaniem nagrywania rozmów, które pozwala wypracować ich najskuteczniejszy przebieg. Doskonalenie umiejętności stanowi klucz do sukcesu w zwiększeniu umawiania spotkań.

Dlatego właśnie opracowałam  szkolenie w wykorzystaniem nagrywania rozmów, skoncentrowane tylko i wyłącznie na umawianiu spotkań.

Konkretnie, krótko i treściwie, tak, jak w tym wpisie!

Jeżeli umawianie spotkań należy do Twoich zadań, chcesz to robić lepiej, szybciej i z mniejszym wysiłkiem – po prostu przyjdź!
Trening czyni mistrza!

Autor
Izabela Krejca Pawski
Certyfikowany trener sprzedaży  3T train the Traders.
Więcej wiedzy i umiejętności potrzebnych do rozwoju umiejętności umawiania spotkań handlowych zdobędziesz w trakcie szkolenia „Umawianie spotkań przez telefon”. Zapoznaj się z programami naszych szkoleń i wybierz najlepsze dla siebie. Możesz też skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą w Ci dobraniu najodpowiedniejszego szkolenia.

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części zabronione. Wykorzystanie tego tekstu lub części tylko za pisemną zgodą lub na podstawie stosownej licencji.