Jak przeprowadzić promocję sprzedaży bez rabatów?

Drodzy Marketerzy, Szanowni Sprzedawcy

Piszę do Was, aby podzielić się z Wami refleksją na temat obniżania cen jako narzędzia wspierającego sprzedaż. Jednocześnie chciałabym Was zachęcić do pobudzenia wyobraźni i kreatywności, aby Wasze rozwiązania przynosiły długofalowe efekty i żebyście z zachwytem stwierdzili , że sukces można osiągnąć też bez ciągłego obniżania cen. Czy jest to możliwe?

Moim najlepszym przykładem obejścia obniżki ceny jest produkt przeznaczony dla zwierząt. Produkt sam w sobie bardzo dobry i wykazujący bardzo duży potencjał na rynku. Produkt drogi w porównaniu z konkurencją a w dodatku jeden z kilkunastu dostępnych w swojej kategorii. Produkt dostępny w dwóch SKU, który w obrocie marki w punkcie wyjścia stanowił udział ok. 25%-30% a na przestrzeni 3 lat jego udział wzrósł do prawie 50% w obrocie marki, przy czym wzrost udziału nie był efektem spadku pozostałych produktów w ramach marki. Rok do roku produkt notował wartościowe wzrosty od 10 do 15%, co przy obrotach liczonych w milionach złotych miało już znaczący wpływ na wynik marki. Jak zostało to osiągnięte?

Powodzenia!

Izabela Bohdan-Talmont

Trener – praktyk, ekspert w B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa. Menedżer marketingu z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania markami (branding) i produktami (product management), strategii marketingowych, zarządzania cenami (pricingu). Prowadzi swoje autorskie szkolenia otwarte i szkolenia zamknięte m.in „Badania Rynku. Badania Marketingowe„, „Zarządzanie Marką. Brand Management” oraz „PROMOCJA SPRZEDAŻY – jak zwiększać sprzedaż bez obniżania cen. Mechanizmy i techniki stosowane w handlu tradycyjnym oraz e-commerce”.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.