Jak przeprowadzić promocję sprzedaży bez rabatów?

Jak przeprowadzić promocję sprzedaży

Drodzy Marketerzy, Szanowni Sprzedawcy Piszę do Was, aby podzielić się z Wami refleksją na temat obniżania cen jako narzędzia wspierającego sprzedaż. Jednocześnie chciałabym Was zachęcić do pobudzenia wyobraźni i kreatywności, aby Wasze rozwiązania przynosiły długofalowe efekty i żebyście z zachwytem stwierdzili , że sukces można osiągnąć też bez ciągłego obniżania cen. Czy jest to możliwe? […]

Read More Jak przeprowadzić promocję sprzedaży bez rabatów?

Jak skutecznie i szybko umawiać spotkania handlowe?

Umawianie spotkań przez telefon

Umawianie spotkań to często dla handlowców przykra konieczność. Nie ma się co dziwić. „Trzeba naprawdę dużo dzwonić, aby umówić chociaż dwa – trzy spotkania”. Takie słowa często słyszę od dzwoniących handlowców.

Szczególnie, że rozmowy na temat możliwości spotkania należą do najkrótszych rozmów telefonicznych. Klienci po prostu mówią „nie” i kończą dyskusję. Dźwięk odkładanej słuchawki to melodia wielu handlowców…

Read More Jak skutecznie i szybko umawiać spotkania handlowe?

Od czego zależy skuteczność w rozmowach telefonicznych?

zamykanie sprzedaży domykanie sprzedaży

Uczestnicy szkoleń bardzo często zadają mi to pytanie. Wszyscy wiemy, „jak jest”: klienci są zmęczeni dużą ilością telefonów, nie chcą rozmawiać twierdząc, że nie mają czasu, od razu żądają podania ceny lub deklarują wierność konkurencji. Do tego rynek, wiadomo, jest nasycony, a firmy mają dziś mniejsze budżety na wydatki. Czy można coś z tym zrobić? […]

Read More Od czego zależy skuteczność w rozmowach telefonicznych?
Maj 15, 2014

6 technik nieświadomego wpływu (infografika)

Techniki nieświadomego wpływu są wykorzystywane w reklamie, marketingu i sprzedaży. Dobrze przygotowany merytorycznie do pełnienia swoich zadań handlowiec powinien znać zasady i założenia nieświadomego wpływu.

Przygotowana przez ekspertów 3T Train the Traders infografika „6 technik nieświadomego wpływu” pozwoli Ci zapoznać się z definicją podstawowych technik nieświadomego wpływu, do których zaliczamy …

Read More 6 technik nieświadomego wpływu (infografika)

Jak skutecznie sprzedawać różnym typom klientów?

Jak skutecznie sprzedawać różnym typom klienta

Każdy handlowiec ma swoje ulubione typy klientów, z którymi łatwo nawiązuje się kontakt i łatwo się im sprzedaje. Każdym ma również takie typy, przy których czujemy wyraźny brak porozumienia odnośnie oczekiwań, lub, co gorsza, brak kontaktu w ogóle.

Najprostszym rozwiązaniem była by sprzedaż tylko „naszym” typom klientów i kierowanie klientów „ciężkich” współpracownikom, jednak jest tutaj zasadnicze „ale”.

Przeciętny handlowiec potrafi skutecznie sprzedawać głównie klientom, którzy są „w jego typie”. Skuteczny handlowiec potrafi dopasować się do każdego typu klienta i sprzedawać każdemu z nich.

Read More Jak skutecznie sprzedawać różnym typom klientów?

Matematyczna kwestia zbijania obiekcji

Matematyczna kwestia zbijania obiekcji

Szukanie sposobów na zwiększanie sprzedaży z pewnością absorbuje niejednego handlowca, a na pewno wielu managerów. Jak więcej sprzedać? Jak mieć większą premię? Skąd wziąć więcej klientów? Jednak doba ma swoje ograniczenia i najprostsze rozwiązanie „pracuj więcej” jest po prostu fizycznie niewykonalne – przecież już pracujesz za dużo!

Dlatego handlowcom i doradcom klienta, którzy chcą zwiększyć sprzedaż radzę wykonać najpierw kilka obliczeń, skąd można najszybciej wziąć lepsze wyniki sprzedażowe.

Read More Matematyczna kwestia zbijania obiekcji